Kategoriler
Haberler

Berhudar ol Orhan Baba!

Berhudar ol Orhan Baba!

‘Orhan Gencebay ile Bir Ömür’ albümünde sanatçının en sevilen parçalarını söyleyen ünlü isimler, yazdıkları yazılarla da Orhan Baba’nın 60’ıncı sanat yılını kutladılar

SEZEN AKSU
Orhan, seni gebertirim! Sen hiçbir şey yapmadan sadece varlığınla, bizlere öğrettiğin sabrınla, sükunetinle, olgunluğunla, üretiminle, o koca kalbinle çok yaşa. Ülkeye, bizlere kattığın her şey için sağol, varol arkadaşım.

AJDA PEKKAN
Can dostum, büyük sanatçı Orhan Gencebay’ın muhteşem şarkılarını her zaman çok severek seslendirdim. Bu projede onunla tekrar buluştuğumuz için çok mutluyum… Umarım sevenlerimiz de ‘Severek Ayrılalım’ı severler…

EBRU GÜNDEŞ
Sizin gibi bir hoca, sizin gibi bir müzik üstadı, sizin gibi bir duayen, sizin gibi bir ekol, sizin gibi bir değer, sizin gibi bir baba tarafından gebertilmek istiyorum. Yıllarca sizin şarkılarınızla, hep beraber berhudar olmak dileğiyle.

HANDE YENER
Bana kaderimin en güzel oyunlarından biri oldu, bu şarkıyı Orhan Gencebay’a saygı albümünde seslendirmek… İyi ki varsınız ve ölümsüzlüğünüzle yaşayacaksınız Orhan Baba.

NİLÜFER
Efsane bir sanatçının, klasikleşmiş eserlerinden birini söylemek, benim için çok heyecan verici bir durumdu. Bu görkemli şarkılar için çok teşekkürler, berhudar olun Orhan Gencebay…

ATHENA
Orhan Baba yerin ayrıdır gönlümüzde, şeref duyduk. Aşk ve muhabbetle.

DENİZ SEKİ
Bu şarkılar yüzünden dert bize deva, cefa da vefa oldu. Orhan Baba’nın bütün şarkıları benim dünyam, bizim dünyamız oldu… Ne mutlu bize… Sevgiyle ve saygıyla…

DUMAN
Sanatı ve duruşuyla bizleri derinden etkilemiş olan Orhan Babamızın albümünde yer almaktan dolayı onur duyduk. Gönülden sevgi ve saygılarımızla.

EMEL SAYIN
Sevgili Orhan Gencebay, ülkem insanının o güzelim duygularının sesidir. Bir başka severiz onu. Çok özeldir. Her şarkısı bir yaşam hikayesidir. İyi ki varsın Orhan Gencebay…

MANGA
Şarkıyı yaparken, sözleri okurken Orhan Baba’ya bir kez daha hayran kaldık. Zamanı için ne kadar radikal çalışmalar yaptığını daha yakından gördük. İlhamından bir parça ödünç aldık.

MUSTAFA SANDAL
Orhan Baba’nın nadir pozitif disko şarkılarından biri olan ‘Kır Gönlünün Zincirlerini’yi, seneler sonra onun için, onun bu kıymetli projesinde seslendireceğimi bilmeden, senelerce bu şarkıyı dinledim durdum. Hatta filmini bile kaç kez seyrettim hatırlamıyorum.

ÖZCAN DENİZ
Orhan Gencebay’ı dinlemek bir müzik türünü dinlemek değildir. O Orhan Gencebay’dır ve üç nesilden sonra genetik yapımıza neredeyse kodlanmış bir isimdir. Benim için yazlık sinemadır ve çocukluğumdaki şehrin sesidir. Onu çok seviyorum.

TARKAN
ANILARIMIZA AŞK VE UMUT KATTI
‘Hatasız Kul Olmaz’ gibi klasikleşmiş bir eseri yeniden yorumlamak, belli ki kolay olmayacaktı. Şarkının orijinal versiyonundaki o naif ruha ve Orhan Gencebay’ın yorumundaki o alıştığımız duygusuna sadık kalarak, yeni bir versiyon yapmak lazımdı. Öte yandan benimle bütünleşip bana ait hale gelmeliydi şarkı. Haftalar süren stüdyo çalışmaları sonucunda benim yorumum ve tarzımla yeni bir ‘Hatasız Kul Olmaz’ doğmuştu. Heyecanla ilk Orhan Baba’ya dinlettim. “Evlat sen ne yaptın ya? Harika olmuş” deyince içim rahatladı, yüzüm güldü. ‘Orhan Baba, birbirinden muazzam besteler, güfteler ve gönülden kopup gelen nağmelerle anılarımıza anlam kattı, renk kattı, aşk kattı, umut kattı, sevgi kattı. Berhudar ol Orhan Baba! Çok kıymetlisin.

 

Kaynak: Sabah-Günaydın

19.09.2012

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.